The ad Deutz-Fahr Fahr M900 grain harvester for sale by auction has been sold and is not included in the search!
Similar ads
Sold
1/101
Brand:
Deutz-Fahr
Model:
Fahr M900
Type:
grain harvester
Running hours:
2227 m/h
Net weight:
6200 kg
Location:
Sweden Karlstad
Placed on:
Jun 21, 2024
Seller stock ID:
2015083
Auction:
1
Ending date:
2024-06-27 13:45
Description
Overall dimensions:
length - 8.2 m, height - 3.1 m
Axles
Number of axles:
2
Condition
Condition:
used
Slitage, skav och skavanker förekommer exteriört
Ytrost förekommer
Färgbortfall förekommerKända reparationer och lagningar:Rem till variator är kass, men säljare byter ut den till en ny innan avhämtning.Service:Service har genomförts de senaste 12 månaderna i egen regiKommentar om service:Servad i egen regi innan säsong. (2023)
tillverkare: Fahr
Däckdimension: Fram: 18.4-26 Bak: 10.0/75-15
Antal nycklar: 1
Bredd (m): Skötbord: 3,4 Maskinbredd: 3,1
Arbetsbredd: 10 ft
Knivblad Extra medföljer
Hackknivar
Knivfingrar
Spannmålstank
Tömningsrör Manuellt ställbar
Utrustad med
Servostyrning
Såll: 2styck
Stråavskiljare: 2styck